Доступ до модулю обрання вибіркових дисциплін на 2025-26 н.р.

Шановні студенти!

З 10 березня для І курсу та з 17 березня для ІІ та ІІІ курсу буде відкрито доступ до модуля обрання вибіркових дисциплін на наступний навчальний рік.

Алгоритм дій для вибору дисципліни:
• Зареєструватися на сайті https://my.kpi.ua;
• В меню «Профіль» → «Прив’язка даних» знайти своє прізвище і ввести свою дату народження;
• Якщо все правильно, ви отримаєте доступ до кабінету студента й до вибору дисциплін;
• Обрати визначену в навчальному плані кількість навчальних дисциплін.

Інструкція по реєстрації користувачів в системі MyKPI – посилання, або відеоінструкція.

З 10.03.2025 року по 16.03.2025 року студентам 1 курсів бакалаврату буде надано доступ до вибору дисциплін на наступний 2025/2026 навчальний рік.

З 17.03.2025 року по 30.03.2025 року студентам 2 та 3 курсів бакалаврату та 1 курсу аспірантури буде надано доступ до вибору дисциплін на наступний 2025/2026 навчальний рік.

З описом дисциплін ЗУ-каталогу, що пропонуються до обрання та вивчення у 2025-2026 навчальному році, можна ознайомитись за посиланням. З позаминулорічною характеристикою окремих дисциплін загальноуніверситетського каталогу можна ознайомитися на YouTube-каналі:
• розбір загальноуніверситетського каталогу – у відео;
• розбір психологічних дисциплін – у відео.

З описом дисциплін Ф-каталогів, що пропонуються до обрання та вивчення у 2025-2026 навчальному році, можна ознайомитись за посиланням.

Студенти груп ПІ-41, ПІ-42, ПІ-з41 мають обрати вибіркові дисципліни з ЗУ-каталогу – по одній дисципліні на 3 та 4 семестр.
Студенти груп ПІ-31, ПІ-32, ПІ-з31 обирають 8 дисциплін на 3 курс з Ф-каталогу (три дисципліни на 5 семестр та п’ять дисциплін на 6 семестр).
Студенти груп ПІ-21, ПІ-22, ПІ-з21 обирають 6 дисциплін на 4 курс з Ф-каталогу (три дисципліни на 7 семестр та три дисципліни на 8 семестр).
Аспіранти групи ПІ-41ф обирають 2 дисципліни з Ф-каталогу (по одній дисципліні на 3 та 4 семестр).

Для студентів груп кафедри ІВТ в рамках освітньої програми «Інформаційні вимірювальні технології» передбачено дві сертифікатні програми «Інформаційні технології та штучний інтелект у вимірювальних системах» та «Теорія і практика машинного навчання».

Мета сертифікатної програми полягає у поглибленні та посиленні професійної підготовки здобувачів у галузі вимірювальних технологій застосуванням штучного інтелекту у вимірювальних системах за спеціальністю 175 «Інформаційно-вимірювальні технології» шляхом формування індивідуальної освітньої траєкторії, використовуючи:

  • новітні інформаційні системи для автоматизації процесів вимірювань, включаючи обробку результатів та оптимізацію робочих процесів;
  • мережеві технологій для збору, передачі та обробки вимірювальних даних, включаючи основи роботи з протоколами передачі даних;
  • застосування штучного інтелекту для аналізу вимірювальних даних, прогнозування та автоматизації процесів вимірювань, включаючи базові алгоритми машинного навчання;
  • програмування вимірювальних приладів для автоматизації збору та обробки даних, використовуючи сучасні мови програмування та інструменти;
  • новітні алгоритмів обробки та аналізу великих обсягів даних, отриманих з вимірювальних систем, для покращення точності та швидкості аналізу;
  • робота з AutoCAD для створення двовимірних креслень, включаючи роботу з шарами, блоками, текстом та підготовку креслень до друку;
  • опрацювання та використання систем реального часу для моніторингу та обробки вимірювальних даних у режимі реального часу.

Дисципліни сертифікатної програми «Інформаційні технології та штучний інтелект у вимірювальних системах»:

На третьому курсі треба буде обрати:

Інтернет технології для вимірювальних систем
Основи штучного інтелекту в інформаційно-вимірювальних системах
Програмування вимірювальних приладів
Інформаційні технології аналізу вимірювальних даних

На четвертому курсі треба буде обрати (в наступному році):
Основи моделювання в AutoCAD
Системи реального часу для вимірювань
Інформаційні технології визначення та оцінки якості
Інформаційні системи автоматизації вимірювань

Мета сертифікатної програми «Теорія і практика машинного навчання (Machine Learning)» полягає у поглибленні та посиленні професійної підготовки висококваліфікованих, конкурентоспроможних, інтегрованих у європейський та світовий науково-технічний простір фахівців, що працюють зі сферою комп’ютерно-інтегрованих технологій у галузі приладобудування, зокрема з метрології та інформаційно-вимірювальної техніки, шляхом формування індивідуальної освітньої траєкторії в сфері інтелектуального аналізу даних (Data Mining) – опанування математичних та інструментальних методів машинного навчання (Machine learning), які використовуються для підтримки більшості додатків штучного інтелекту (Artificial intelligence), та їх практичного застосування для вирішення різноманітних наукових і технічних прикладних завдань з використанням технології роботи з бібліотеками мови Python, що забезпечує пошук структури в даних і пошук прихованих закономірностей, мови запитів SQL для попередньої обробки інформації і створення моделей машинного навчання, технологій оцінювання якості (QA) в процесі навчання алгоритму.

Дисципліни сертифікатної програми «Теорія і практика машинного навчання (Machine Learning)»:

  • Системи управління базами даних
  • Дослідницький аналіз даних (EDA) для Machine Learning
  • Інформаційні технології оцінювання якості
  • Python для аналізу даних
  • Практичне машинне навчання (Machine Learning) в середовищі  Python

Запис на сертифікатну програму відбувається в період реалізації здобувачами освіти права на вільний вибір навчальних дисциплін і здійснюється на весь обсяг СП через подання відповідної заяви на ім’я декана факультета.

Зразок заяви додається. Заяву можна надрукувати або написати власноруч. Червоний колір (групу та ПІБ) замініть на свої. Заяву підписати власноруч, поставити дату. Фотографію заяви надіслати куратору групи. Можна також заяву підписати кваліфікованим електронним підписом (КЕП).


Нагадуємо, обрати дисципліни треба якнайшвидше, оскільки кількість місць за певними дисциплінами обмежена! Перша хвиля вибору для І курсу з 10.03.2025 по 16.03.2025. Перша хвиля вибору для ІІ та ІІІ курсу та аспірантів з 17.03.2025 по 30.03.2025.