Прозора броня

Проєкт розробки “Сучасної технології виготовлення прозорої броні”, представлений дослідниками кафедри ІВТ приладобудівного факультету, кафедра інформаційно-вимірювальних технологій, отримав перемогу на XI Фестивалі інноваційних проєктів “Sikorsky Challenge 2022: Інформаційна трансформація України”.

Науковці КПІ ім. Ігоря Сікорського розробили унікальну технологію створення “прозорої броні” для Збройних Сил України. Стаття “Прозора броня” опублікована у газеті “Київський політехнік” і містить детальні характеристики та опис принципів дії даної розробки.

Основою нової технології є використання спеціальних склоподібних матеріалів, що дозволяють забезпечити максимальний рівень захисту від куль та інших видів вогнепальної зброї. Одночасно, завдяки своїй структурі, матеріали не обмежують поля зору військовослужбовців та не заважають рухам.

За словами науковців, ця технологія може стати дійсно революційною у військовій справі. Прозора броня дозволить військовим підрозділам вести більш ефективну боротьбу на полі бою, зберігаючи при цьому максимальний рівень безпеки.

Також стоїть зазначити, що дана розробка має великий потенціал для застосування в інших сферах життя, наприклад, в автомобільній промисловості, будівництві та медицині.

Враховуючи складні сучасні виклики, з якими стикаються військові підрозділи, нова технологія “прозорої броні” може допомогти у забезпеченні безпеки військових підрозділів та ефективному виконанні їх завдань на різних напрямках.