Нові горизонти в науці та технологіях: досягнення молодої науковиці

Департамент молоді та спорту КМДА оголосив прийом документів для номінацій на Премію Київського міського голови за 2024 рік. Ця премія визначається за наукові досягнення та внесок у розвиток столиці. У минулому році однією з лауреаток стала Ганна Дорожинська, старший викладач кафедри інформаційно-вимірювальних технологій ПБФ.

У своїй науковій діяльності Ганна спеціалізується на вдосконаленні сенсорів на основі поверхневого плазмонного резонансу (ППР). Вона успішно захистила дисертацію доктора філософії зі спеціальності, де присвятила увагу використанню методу ППР для аналізу різних фізичних, хімічних і біологічних процесів у реальному часі. Її дослідження знайшли застосування у різних галузях, включаючи медицину та промисловість.

Експериментально доведено, що метод ППР може бути використаний для визначення швидкості полімеризації та показника заломлення фотополімерних композицій в реальному часі. Це відкриває нові можливості для розробки нових матеріалів та оптимізації технологічних процесів, особливо у сфері оптичного виробництва.

Ганна Дорожинська також активно співпрацює з іншими науковими установами. Її дослідження у сфері ветеринарії спільно з Державним науково-контрольним інститутом біотехнології та штамів мікроорганізмів призвели до розробки експрес-методу для виявлення ентеровірусів у питній воді. Крім того, співпраця з Інститутом фізичної хімії НАН України дозволила поліпшити технологію виробництва оптичних сенсорів та застосування їх у точному оптичному приладобудуванні.

Дослідження Ганни Дорожинської відкривають нові перспективи для використання сучасних технологій у різних галузях. Вона продовжує працювати над вдосконаленням оптичних сенсорів та сподівається, що її приклад надихне майбутніх вчених до подальших досліджень та розвитку української науки та технологій.